Pamjet e aksidentit tragjik në Fushë Krujë/ Makina doli nga rruga, vdes gjyshja, plagosen 4 të tjerë

03/04/2022 09:51

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Fushë Krujë – Kamëz.

Rreth orës 08:30, shoferi i mjetit i identifikuar si A.B., humbi kontrollin dhe doli nga rruga.

Për pasojë ka humbur jetën pasagjerja e identifikuar si Z. D., 82 vjeçe,  e cila ishte gjyshja e dy fëmijëve të mitur që po udhëtonin në mjet. Ata mbetën të plagosur së bashku me drejtuesin e mjetit dhe pasagjerin e identifikuar si G. D., 37 vjeç. Ata ndodhen në spitalin e Traumës nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj dalje nga rruga.

Paraprakisht bëhet e ditur se shkak i aksidentit është bërë lagështia në rrugë dhe lëvizja me shpejtësi.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel