Ilustruese

Policia ka arrestuar në flagrancë një 52-vjeçar nga Libohova me inicialet R.H. pasi u gjet duke ndezur zjarr në kullotat e fshatit Terihat, Dropull dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe toke me bimësi.

Dëmet nga zjarret kanë qenë të jashtëzakonshme vitin e kaluar me dëme kolosale në prona kullota, bagëti ndërsa nga zjarrvënia e qëllimshme kanë humbur jetën dy persona dhe lënduar disa të tjerë.

Top Channel