Vodhën artikuj në dyqan dhe kërcënuan pronarin, arrestohen 2 të rinjtë në Shkodër

29/03/2022 15:51

Dy persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës për dy vepra penale që i kanë kryer në bashkëpunim.

Bëhet fjalë për të rinjtë e identifikuar si S. Q., 27 vjeç dhe S. Q., 31 vjeç, banues në Shkodër.

Ata dyshohen se më datë 27.03.2022, kanë vjedhur artikuj të ndryshëm ushqimor në dyqanin në pronësi të shtetasit B. B., 61 vjeç, banues në lagjen “Liria”, Shkodër. Po në datën 27.03.2022, ata kanë kanë kanosur shtetasin B. B., si dhe i kanë dëmtuar me sende të forta pajisjet në dyqan.

Ndër të tjera, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vau i Dejës proceduan penalisht shtetasin K. G., 61 vjeç, banues në fshatin Kosmaç, Vau i Dejës, për veprën penale penale “Ndotja e ajrit”, pasi është konstatuar duke djegur disa goma makinash në tokën në pronësi të tij.

Top Channel