Berisha: Demokratët t’i shtrijnë dorën njëri-tjetrit, ka ardhur koha për bashkim

25/03/2022 15:59

Sali Berisha e ka nisur fjalën e tij në selinë e PD-së, duke kërkuar bashkimin e demokratëve kudo që javë.

Para gazetarëve, Berisha tha se demokratët duhet t’i shtrijnë dorën njëei tjetrit, pasi ka ardhur koha për bashkim. Ai shtoi se PD është parti e të gjithë demokratëve.

Sali Berisha: Në emër të komisionit të Rithemelimit dhe të PD, bëj thirrje demokratëve dhe demokrateve të Shqipërisë kudo që janë ti shtrijnë dorën njëri tjetrit sot dhe të bashkohen. Këtë ditë për interesin më të madh të vendit të kombit, shoqërisë shqiptare.
Sot PD është parti e të gjithë demokratëve dhe demokratëve.

Top Channel