Gazment Bardhi: Të ndalet gjuha përçarëse e palës së Berishës dhe të bëjmë ftesë zyrtare për bisedime

23/03/2022 20:57

Që prej orës 19:00, kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj ka mbledhur kryesinë e Partisë Demokratike. Kjo është mbledhja e parë pas dorëheqjes së deklaruar nga Lulzim Basha nga posti i kryetarit të partisë.

Gazment Bardhi tha se kryesia duhet të dalë me tre mesazhe që i drejtohen palës së Sali Berishës:

1-Të ndalet gjuha përçarëse dhe e urrejtjes e palës tjetër.

2-Të ndërpresin procesin e riorganizimit, sic ka bërë PD.

3-Thirrje për ftesë zyrtare për bisedime.

Top Channel