Basha dha dorëheqjen, reagon PPE: Hapet rruga për një fillim të ri në parti

21/03/2022 22:24

Partia Popullore Europiane ka përshëndetuir vendimin e Lulzim Bashës, për dorëheqjen nga post i kryetarit të Partisë Demokratike.

Në një reagim në rrjetin social “Twitter”, PPE shkruan se kryesia vlerëson përpjekjen e Bashës, duke hapur rrugën për një fillim të ri dhe unitet në Partinë Demokratike.

“Falenderojmë Lulzim Bashën për hpin e tij të përgjegjshëm në lidhje me PD-në. Kryesia, vlerësoj të gjitha përpjekjet e tij për vendin dhe partinë gjatë udhëheqjes së tij, duke hapur rrugën për një fillim të ri dhe unitet në parti. Lufta e korrupsionit, forcimi i shtetit të së drejtës dhe pavarësia e drejtësisë duhet të mbeten lart në axhendën politike shqiptare në rrugën e saj evropiane”, shkruan PPE.

Top Channel