Rezoluta për agresionin rus ndaj Ukrainës, deputetët e Bashës bashkojnë votat me ata të Berishës në Kuvend

17/03/2022 11:41

Nuk miratohet kërkesa për debat në lidhje me rezolutën e propozuar për agresionin rus ndaj Ukrainës.

Deputetët e  PD bashkuan votat me deputetët që mbështesin Sali Berishën dhe ishin të gjithë dakord. Ata ngritën kartonët jeshilë në Kuvend, por me kartonat e kuq të shumicës u hodh poshtë.

Berisha qëndroi në këmbë pranë Taulant Ballës dhe shkaktoi të qeshura në sallë. Ndonëse tentoi të merrte votat, deputetët e tjerë nuk u intimiduan, duke vendosur me shumicë votash, që të mos futet në rend dite rezoluta për Ukrainën.

Top Channel