Ditën e sotme, moti do të jetë i kthjellët me rritje graduale të temperaturave.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim i ulët.

Territori i Kosovës do të jetë në dominimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të pësojnë zhvillim herë pas here duke sjell reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, por do të ketë dhe reshje të pakta dëbore. Pritet që të ketë dhe intervale me kthjellime.

Top Channel