Muzikë, jo luftë! Kantautori Tom Odell dhuron performancë emocionuese kushtuar Ukrainës

15/03/2022 22:58

Kantautori Tom Odell u zhvendos në stacionin kryesor hekurudhor të kryeqytetit rumun, në të cilën luajti këngën e tij hit “Another Love” për ukrainasit që po i largohen luftës.

Ukrainasit kanë vendosur të largohen nga vend i tyre duke u strehuar në vendet fqinje.

Stacioni hekurudhor i Bukureshtit u ka ofruar ushqim, pije të nxehta, transport dhe akomodim personave që vijnë nga front i luftës.

Duke qëndruar në stacionin hekurudhor Odell luajti këngën e tij, e cila është bërë një simbol i qëndrueshmërisë së ukrainasve në platformën e mediave sociale TikTok.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Odell (@tompeterodell)

Balada e pianos për luftën, për dikë që dashuron është përdorur në video të shkurtra në TikTok që prej fillimit të luftës.

Odell do të performojë në një koncert me qëllim mbledhjen e fondeve për Ukrainën në Bukuresht së bashku me dhjetëra artistë rumunë.

Top Channel