Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock pritet të mbërrijë sot pasdite në Kosovë.

Mësohet se ajo do të qëndrojnë në vizitë zyrtare dy ditë dhe do të takohet me kretët më lartë të shtetit.

Ajo pritet të vijë në orën 16:30, në Aeroportin Ndëkombëtar “Adem Jashari”, ku do të pritetnga Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla Schëarz.

Gjithashtu bëhet me dije se në orën 17:30 do të takohet me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe në 18:30 me kryeministrin Albin Kurti.

Top Channel