Basha: Ringritja e PD-së, alternativa e vetme e shpresës për shqiptarët

10/03/2022 14:56

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha këtë të enjte se ringritja e PD-së është alternativa e vetme e shpresës për shqiptarët.

“Çdo hap që do ndihmonte më pak dhe njerëzit të paguajnë më pak për naftën, është një hap që ndihmon njerëzit, të hiqet taksa Rama 240 Lek/litër. Do e bëjmë duke nxjerrë në pah vlerat më të mëdha njerëzore, në një dialog të hapur me njëri- tjetrin me votuesit tanë. Garantoj shqiptarët , s’do e lëmë vetëm në depozitim në SPAK por do e ndjekim hap pas hapi, vënia para përgjegjësisë e turpit të strukturuar kriminal të rikthimit të parave tek pronarët. Rritje pensionesh, ulje e çmimit, janë paratë e shqiptarëve, një Shqipëri e tërë që lëngon në varfëri. Një njeri, një grup bashkëpunëtorësh kanë vendosur t’i tradhtojnë shqiptarët. Le të bëhemi bashkë. Unë kam qenë gjithmonë i gatshëm,e kuptoj që me këtë, kauza është forcimi ringritja e PD, kushdo që mendon se mund të më bëjë presion  ta hequr nga kauza, nuk bën gjë tjetër vetëm i shërben shkatërrimit të PD-së, unë jam i gatshëm të bëj gjithçka, kemi nisur një proces që të hënën, do ta vijojmë përsëri në mënyrë që vendimet . Alternativa e vetme e shpresës për shqiptarët është ringritja e PD-së. Nuk e dija që PD paska hapur garë, as Shehaj, as Berisha. Nuk është çështja kush mbështet, por çfarë bën qeveria“, tha Basha.

Top Channel