Pamjet prekëse/ Të shkatërruar, mes dëborës dhe të ftohtit, ukrainasit lënë pas gjithçka

09/03/2022 11:10

Një paralelizëm mes dëborës dhe gjendjes shpirtërore së ukrainasve është krijuar, ndërsa civilët ata lënë vendin e tyre.

Korridoret humanitare janë hapur për civilët, të cilët duan të kalojnë kufirin për t’i shpëtuar luftë.

Qindra ukrainas janë larguar, ndërsa vendi është përfshirë nga i ftohti i acartë.

Me fëmijët në krahë, vetëm rrobat e trupit apo pak në qese, ata kanë lënë shtëpitë e tyre për të qenë gjallë.

E vetmja mënyrë është largimi, asgjë tjetër, mundësia për të qenë gjallë në tokën ukrainase është shumë e paktë.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel