Fjalimi i Zelenskyt prek deputetët! Ngrihen në këmbë dhe e duartrokasin

08/03/2022 18:40

Deputet e Mbretërisë së Bashkuar janë emocionuar nga fjalimi i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky në Dhomën e Përfaqësuesëve këtë të martë.

Pasi Zelensky tha se Ukraina do të vazhdojë të mbrojë çdo pjesë të territorit, disa prej deputetëve u çuan në këmbë dhe e duartrokitën presidentin.

Në fjalimin e tij, Zelensky iu tha deputetëve si presidenti i një vendi me ëndrra të mëdha.

Ai e krahasoi luftën e Ukrainës kundër Rusisë me përpjekjet e luftës britanike kundër Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore.

Top Channel