Fëmijët shtrëngohen pas prindërve mes lotësh/ Pamjet rrënqethëse nga largimi i ukrainasve nga lufta

07/03/2022 17:04

Lufta Rusi-Ukrainë shënon sot ditën e 12-të, ndërsa e vetmja zgjdhje është largimi nga vendi.

Pamjet flasin vetë, të vdekur, banesa të shkatërruara, qytete të braktisura, largime masive.

Largimet masive nuk kanë reshtur që nga dita e parë e luftës, pavarësisht rrezikut se mund t’i kapnin plumbat rusë gjatë rrugës.

Ata kanë lënë gjithçka pas për të shpëtuar nga gjendja e luftës.

Në qytete tashmë nuk dëgjohen të qeshurat e fëmijëve por të qarat e tyre dhe zhurma e bombardimeve.

Kjo është gjendja aktuale e Ukrainës dhe popullit të saj. Nuk dihet se si do të vijojë situata pasi Rusi nuk është tërhequr pavarësisht bisedimeve.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel