“Babi duhet të luftojë!”/ Fotoja prekëse nga Ukraina, fëmijët përshëndeten me të atin

04/03/2022 19:33

Në javën e parë të sulmit rus, mbi një milion ukrainas janë larguar nga vendi i tyre, ku kanë ndërtuar gjithçka.

Qyteti perëndimor i Ukrainës, Lviv është kthyer në një pikë kryesore për ukrainasit që ikin nga sulmet ruse.

Gratë dhe fëmijët kanë lënë pas shtëpitë e tyre, si dhe bashkëshortët, baballarët dhe djemtë, pasi burrat duhet të qëndrojnë për të luftuar.

Një prej fotove të shumta prekëse tregon dy fëmijë të vegjël që përshëndeten me babanë e tyre, ndërsa ndodhen në tren për t’i shpëtuar sulmit rus.

Top Channel