Shpërthimet ruse fundosin anijen me mallra në portin ukrainas

03/03/2022 14:42

Një anije mallrash u fundos këtë të enjte në portin ukrainas të Odesa-s, pas një shpërthimi.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i kompanisë, i cili tha për Reuters se anija ishte estoneze dhe pas fundosjes, janë zhdukur katër anëtarë të ekuipazhit.

Dy të tjerë kanë shpëtuar falë gomoneve dhe tashmë ndodhen në det.

Anija është fundosur. Dy nga ekuipazhi janë në një gomone në ujë dhe katër të tjerë janë të zhdukur. Nuk e di se ku janë për momentin”, tha drejtori.

Top Channel