Nisin bisedimet mes delegacioneve ruse dhe ukrainase, palët shtrëngojnë duart

03/03/2022 16:08
Momenti kur palët shtrëngojnë duart

Sapo kanë nisur bisedimet për paqe midis delegacioneve ruse dhe ukrainase.

Vendi ku po zhvillohet takimi është ende i pazbuluar, por dihet vetëm që është në kufi të Ukrainës.

CNN shkruan se anëtarët e dy delegacioneve i dhanë dorën njëri-tjetrit, para se të uleshin për të filluar bisedimet.

Mësohet se çështjet kryesore në agjendë janë armëpushimi i menjëhershëm dhe krijimi i korridoreve humanitare, me qëllim evakuimin e civilëve nga fshatrat dhe qytetet e shkatërruara.

Ky është raundi i dytë i bisedimeve, pasi takimi i parë nuk dha asnjë rezultat.

Top Channel