Bisedimet për paqe/ Mbërrin në Bjellorusi delegacioni ukrainas

03/03/2022 15:22

Delegacioni ukrainas ka mbërritur në vendin e takimit për bisedime me palën ruse në Bjellorusi.

Lajmi është bërë me dije nga agjencia e lajmeve TASS.

Ministria e Jashtme e Bjellorusisë, postoi një foto të një dhome konferencash, duke deklaruar se ajo ishte krijuar për të pritur raundin e dytë të bisedimeve mes Rusisë dhe Ukrainës.

Siç u lajmërua ditën e djeshme, raundi i dytë i bisedimeve të paqes u shty për të enjten, megjithëse edhe ditën e sotme ka pak shenja për një përparim të mundshëm.

Nga takimi i parë, zhvilluar ditën e hënë, pas pesë orë bisedimesh, përfundoi me planin për të vazhduar dialogun mes palëve.

Top Channel