Qeveria e Kosovës ka vendosur të pres 20 gazetarë ukrainas.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një status në twiiter

“Ata u larguan nga vendlindja e tyre me forcë pas pushtimit rus. Në mbështetje të Ukrainës dhe popullit të saj, në bashkëpunim me Federatën evropiane të gazetarëve do iu mundësojmë atyre të punojnë nga distanca”, ka shkruar kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Top Channel