Athinë/ Qytetarët protestojnë në mbrojtje të Ukrainës

01/03/2022 17:35

Mijëra banorë të Athinës dolën mbrëmjen e së martës në protestë kundër luftës në Ukrainë.

Me pankarta dhe flamuj në duar ,ata bashkuan zërat për pushimin e luftës dhe asaj që ata e quajtën masakër të pa fajshmëve prej forcave pushtuese ruse.

Protesta u zhvillua në sheshin Sindagma të kryeqytetit helen.

Top Channel