Foto-lajm/ Zbulohet dhe shkatërrohet taktika e ushtarëve Çeçen brenda në Kiev

27/02/2022 14:03

Dy ushtarë Çeçen të maskuar si mjekë të cilët udhëtonin me një autoambulancë në rrugët e Kievit janë ekzekutuar paraditen e kësaj Diele, raportojnë mediat e Ukrainës të cilave u referohet Top Channel.

Kjo taktikë kamuflimi është zbuluar nga oficerët e shërbimit sekret ukrainas (GUR MOU) në Kiev.

Raportohet se ky grup ÇeÇenësh të rreshtuar në ushtrinë ruse, ishte pjesë e atyre që etiketohen si sabotatorë të cilët dërgojnë informacione për vend vendosjen e trupave ukrainase në mbrojtje të kryeqytetit.

Top Channel