Artileria ruse ka goditur spitalin ku trajtohen fëmijët me sëmundje të pashërueshme në Kiev, Okhmadyt, duke vrarë një fëmijë dhe plagosur dy, së bashku me dy të rritur, raportoi TSN.

Dëshmitarët okularë raportuan se qyteti është nën zjarr nga lëshimet e raketave.

 

Top Channel