Fushata e PS-së në Lushnjë! Kandidatja Eriselda Sefa dhe deputeti Taulant Balla takohen me të rinjtë

19/02/2022 15:38

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit Taulant Balla bashkë me kandidaten për kryetare bashkie Eriselda Sefa u takuan me të rinjtë e këtij qyteti.

Këto zgjedhje janë një moment shumë i rëndësishëm për gjithë Shqipërinë sepse janë në fushë 3 ekipe, ekipi kombëtar i Partisë Socialiste, ekipi I kategorisë së 3 i cili ngrihet në orën 12 dhe s’ka çfarë pune të bëjë dhe ekipi i 3 ‘non grata’ i cili s’ka bërë ndonjë punë për Shqipërinë apo dhe Lushnjën. A do të lejojnë të rinjtë dhe të rejat e Lushnjës që vota e tyre të përdoret si mjet presioni nga Sali Berisha kundër Shteteve të bashkuara të Amerikës, a mund të lejojnë të rinjtë e Lushnjës që të kenë si model Lulzim Bashën, jo , sepse ne zgjohemi herët nuk flemë gjumë kemi nevojë për pune dhe më mirë se kushdo këtu punët mund ti bëjë Eriselda”, tha Balla.

Kandidatja socialiste Eriselda Sefa foli për projektet që lidhen me të rinjtë e Lushnjës, mes të cilave ngritja e një qendre rinore në qytet.

Top Channel