Gjashtë viktima nga COVID në Kosovë, 1.283 të infektuar në 24 orët e fundit

06/02/2022 16:20

1.283 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërsa kanë ndërruar jetë gjashtë persona.

Sot janë shëruar 4.397 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 187.508. Në total numri i rasteve aktive është 26.977.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.239 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.792.775 doza të vaksinës.

Deri më sot 808.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më tani janë dhënë 88.718 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Top Channel