Rama publikon pamje nga Ekopark në Durrës: Nga faqja e zezë e Shqipërisë u kthye në atraksion turistik

29/01/2022 16:20

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike pamje nga punimet në Ekopark në Durrës ku duket se janë ngritur dhe fushat e sportit.

Kryeministri shkruan se kjo hapësirë e cila më parë ishte e mbushur me plehra po kthehet në një atraksion turistik që do t’i dedikohet plotësisht fëmijëve e prindërve për të shijuar Durrësin.

“A ju kujtohet fusha danteske e plehrave të Durrësit, e cila u bë faqja e zezë e Shqipërisë nëpër mediat e botës? Së shpejti aty ku digjeshin plehrat nën dritën e diellit e hënës dhe dergjeshin kope derrash e dosash mes tymrash e zjarresh, do të dynden prindër e fëmijë, vajza e djem, për të shijuar Ekoparkun e Durrësit me atraksionet e tij”, tha Rama.

Ekoparku do të ketë jo vetëm pedonalen, por do të ofrojë edhe një sërë shërbimesh për të gjithë grupmoshat, nga fushat e sportit tek ambientet shplodhëse.

Top Channel