SHBA/ Burri i rrethuar nga 100 gjarpërinj gjendet i vdekur në shtëpinë në Maryland (fotot)

21/01/2022 21:12

Një burrë nga shteti lindor amerikan Maryland është gjetur sot i vdekur në shtëpinë e tij i rrethuar nga më shumë se 100 gjarpërinj helmues e jo-helmues, thanë autoritetet.

Policia shkoi në shtëpinë e 49-vjeçarit pasi një fqinj i tij kishte raportuar se e kishte parë të shtrirë në dysheme pa ndjenja kur kishte shkuar të kontrollonte për të.

Zyrtarët kishin thyer derën për të hyrë teksa gjetën burrin, i cili u shpall i vdekur në vendngjarje. Policia tha se nuk kishte prova për faktorë të jashtëm në ngjarje dhe trupi u transportua në zyrat e mjekut ligjor për autopsinë. Zyrtarët ende nuk kanë publikuar identitetin e të vdekurit.

Policia shtonte se zbuloi më shumë se 100 gjarpërinj të llojeve të ndryshme brenda shtëpisë, për të cilët as fqinjët e tij nuk kishin dëgjuar ndonjëherë.

Zyrtarët e kontrollit të kafshëve të Charles po punonte për të siguruar zvarranikët me ekspertë nga Kartolina e Veriut dhe Virginia, tha policia.

Jennifer Harris, e zyrës së sigurisë së kafshëve tha për rrjetin WUSA9 se ishin kapur dhe etiketuar më shumë se 125 gjarpërinj, ndërsa shtonte se fqinjët nuk duhet të shqetësohen.

Mes gjarpërinjve më të mëdhenjve ishte një piton burmez 5 metra i gjatë.

Harris tha se ishte koleksioni më i madh i kafshëve që kishte parë në 30 vite eksperiencë.

FOTO GALERI
1/3
Një burrë është gjetur sot i vdekur në shtëpinë e tij i rrethuar nga më shumë se 100 gjarpërinj helmues e jo-helmues

Top Channel