Romanca e princit të diskredituar me aktoren Koo Stark, skenat e zhveshura të së cilës tronditën Pallatin (fotot)

21/01/2022 16:27

Aktorja amerikane Koo Stark dukej dikur si partnerja e përkryer për princin Andrew pasi njohja e tyre ishte organizuar nga miqtë në formë “takimi enigmë” dhe më tej pinë çaj me mbretëreshën.

Por më vonë u mësua se gruaja kishte luajtur role e zhveshur në një film artistik në fund të viteve 1970-të dhe presioni ndaj çiftit u shtua aq shumë sa ata u ndanë.

Dyshja ishin njohur në një takim te organizuar nga miqte e tyre pa e ditur identitetin e njëri-tjetrit në vitin 1981, kur aktorja ishte 24 vjeçe ndersa princi 21.

Koo, emri i vërtetë i së cilës është Kathleen, kishte pasur dhe një rol të vogël në serialin e njohur ‘Star Wars’ si mikesha e personazhit Luke Skywalker.

Koo thotë më vonë se ata ishin pëlqyer shpejt pas takimit të parë.

“Ai hyri në jetën time dhe shpejt u bë jeta ime,” kujtonte ajo në 2015.

Andrew e kishte prezantuar atë më pas me nënën e tij mbretëreshën e cila e pëlqente të dashurën e djalit të saj dhe e kishte ftuar disa herë për çaj.

Por marrëdhënia e tyre nisi të tensionohej pas publikimit të fotove të zhveshura të Koo nga një film i shkurtër artistik i vitit 1976 i quajtur Emily, ku ajo shfaqej dhe në një skenë erotike lesbike.

Aktorja thotë më pas se dhe princesha e ndjerë Diana i kishte ardhur në ndihmë me këshilla për jetën mbretërore.

“Diana ishte e shqetësuar, e dashur dhe mbështetëse”, shkruan Stark. “Ajo ishte vetë nën stres, edhe pse ishte prapa sigurisë së portave të pallatit.

Teksa interesi i medias mbi çiftin vazhdonte, Andrew ishte lutur për ndihmë nga pallati mbretëror, por presioni u rrit dhe çifti u ndanë pas 18 muajsh bashkë.

Pas ndarjes ajo u martua me fotografin Tim Jeffries në 1984, por çifti u nda pas një viti.

Ndërsa Princi Andrew u martua me Sarah Ferguson në 1986, për t’u ndarë gjashtë vjet më vonë në 1992.

Në akuzat e fundit ndaj princit, ajo thotë se Andrew është në thelb një “njeri i mirë”.

Por Virginia Roberts e akuzon atë se ka kryer marrëdhënie tre herë me të kur ishte nën 18 vjeç, dhe nën tutelën e rrjetit famëkeq të trafikut seksual e të pedofilisë së Jeffrey Epstein dhe Ghislaine Maxwell.

Princi mohon akuzat por së fundmi pallati mbretëror i ka hequr titujt zyrtarë dhe ushtarakë prej çështjes.

FOTO GALERI
1/5
Aktorja amerikane Koo Stark dukej dikur si partnerja e përkryer për princin Andrew

Top Channel