“Nuk i duroj dot këto makinat e policisë para e mbrapa”/ Meta: Mezi pres të heq kostumin e Presidentit dhe të kthehem te populli i 2 marsit. 25 prilli ndeshje e shitur!

21/01/2022 12:27

Nga Korça, ku dekoroi disa artistë të shquar për kontributin e tyre, presidenti Ilir Meta refuzoi të jepte një koment për protestën e 21 janarit, në kohën kur sot bëhen 11 vite nga ngjarja e rëndë, por fokusin e vendosi të zgjedhjet e 6 marsit dhe qëllimet që ka pasi të lërë presidencën.

Jemi në një ditë të tillë dhe jemi për të dhënë këto mesazhe arti. Nuk jemi për tu marrë me çështje që i takojnë aktorëve politikë, por jemi për rivendosje të votës së lirë se është tronditur vendi, ky është një qëllimet e dekretit për 6 marsit, unë inkurajoj të gjithë të marrin pjesë në zgjedhje, inkurajoj partitë të zgjedhin mirë kandidatët që do i përfaqësojnë që populli të ketë mundësinë të zgjedhë më të mirin”, tha Meta.

I pyetur se nëse do i drejtohet komisionit të Venecias për çështjen e shkarkimit të tij nga parlamenti dhe në kohën kur pritet të shprehte Gjykata Kushtetuese për këtë çështje, ai tha : S’kam interes se çdo vendosë Gjykata kushtetuese për vendimin e parlamentit të shkarkuar pas 25 prillit.

Ndërkohë presidenti tha qartë se do rikthehet fuqishëm në skenën politike pasi të lërë detyrën e presidentit: Mezi pres të shpëtojë nga shoqëruesit dhe makinat e policisë para prapa dhe mezi po më pret populli dy marsit dhe që ka nevojë për një lidership me karakter dhe integritet dhe që i mbron qytetarët e nuk i lë në mes të rrugës si te 5 majit. Une do të kthehem te populli i dy marsit. Se Rama nuk ka fituar ishte ndeshje e shitur që pa filluar 25 prilli. Në zgjedhjet me të para pasi të postin e presidenti më keni në beteja të vërteta .

Top Channel