Socialistët e Shkodrës kanë propozuar Majlinda Angonin si kandidate për kryetare bashkie në 6 mars.

Aktualisht ajo mban detyrën e prefektes.

Burimet bëjnë me dije se emri saj i është dorëzuar kryeministrit Edi Rama i cili me strukturën drejtuese në Tiranë do të vendosë zyrtarisht .

Vetëm një ditë më parë presidenti Ilir Meta dekretoi datën e zgjedhjeve vendore të pjesshme.

Më 6 mars votohet në Durrës, Shkodër, Dibër, Lushnjë, Rrogozhinë dhe Vorë.

Top Channel