Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur këtë të dielë në Paskuqan.

Makina ka përplasur motorin dhe si pasojë drejtuesi i tij është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 16.01.2022, në Paskuqan, janë përfshirë në një aksident mjeti me drejtues shtetasin Xh. K., me motomjetin me drejtues shtetasin J. K. Si pasojë e aksidentit, drejtuesi i motomjetit është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, sipas policisë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Top Channel