Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla dhe delegacioni që e shoqëronte zhvilluan një takim me Kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se rruga e përbashkët e Shqipërisë dhe e Kosovës është anëtarësimi në Bashkimin Europian.

Sipas Ballës, LDK si anëtare e PPE luan një rol të rëndësishëm në çuarjen përpara të kësaj axhende.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Prishtinë, Takim me Kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku. Rruga e përbashkët e Shqipërisë dhe e Kosovës është anëtarësimi në Bashkimin Europian. LDK si anëtare e PPE luan një rol të rëndësishëm në çuarjen përpara të kësaj axhende.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel