Situata nga tornadot në SHBA/ Xhaçka: Lutjet shkojnë për familjet që humbën të dashurit e tyre

11/12/2021 19:21

Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar për situatën e vështirë me të cilën SHBA po përballet, pasi është goditur nga dhjetëra tornado duke lënë pas qindra viktima.

Përmes një shënimi në Twitter, Xhaçka shkruan se është e tronditur nga kjo situatë dhe se zemrat dhe lutjet tona shkojnë për familjet që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme.

“E tronditur nga humbja tragjike e jetës në Midëest #SHBA . Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për familjet që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme”- shkruan ajo.

Top Channel