“Më shau nënën, e kapa për fyti dhe e mbyta”/ Shqiptari tregon si vrau gruan

08/12/2021 19:33

Një 40-vjeçar nga Elbasani mbyti për vdekje gruan e tij disa ditë më parë në Greqi.

Festimi u shfaq i penduar në gjykatë dhe ka treguar me detaje se si dhe pse e kreu vrasjen.

Ai u shpreh se ishte penduar për veprimin e tij dhe pretendoi se ka humbur kontrollin kur 36-vjeçarja Elona është përballur me të duke i thënë se do të merrte fëmijët dhe do të largohej.

“Nuk duroj që një grua të më shajë. Isha i inatosur kur ajo më ofendoi, e kapa prej fyti dhe e mbyta. U turbullova dhe e mbyta kur më shau nënën time” mësohet se ka thënë ai.

Top Channel