Betohet Përparim Rama si Kryetar i Prishtinës, Veliaj: Suksese dhe të priftë e mbara

07/12/2021 11:46

Përparim Rama është betuar sot si Kryetari i ri i Prishtinës, duke nisur zyrtarisht nga puna.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar kolegun e tij të rinj nga Prishtina për marrjen e detyrës.

“Shpend Ahmeti e transformoi Prishtinën në një vend funksional, të pastër, plot jetë – thënë troç, e vendosi në hartën e qyteteve moderne. Bravo mik! Sot e merr stafetën, miku ynë i përbashkët Përparim Rama për ta çuar akoma më tej punën e nisur! Suksese dhe të priftë e mbara”, shkruan Veliaj.

Top Channel