Vrasja e trefishtë në Kosovë, Kreu i Kuvendit: Ngjarje me përmasa kriminale

26/11/2021 21:57

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është shprehur i tronditur nga vrasja e trefishtë në Gllogjan të Deçanit.

Konjufca ka kërkuar nga organet e rendit që sa më parë të zbulojnë autorët e krimit.

“Sonte u tronditem nga rasti tragjik i cili ndodhi në Gllogjan të Deçanit. Nga lajmet qe po lexojmë deri tani, kanë humbur jetën tre qytetarë ku dy prej tyre janë fëmijë. Bashkëndjejmë me familjarët e viktimave nga kjo ngjarje me përmasa kriminale. I nxis organet e rendit që sa më parë të zbulojnë autorët e këtij krimi të rëndë dhe t’i sjellin ata para drejtësisë. Orët janë të gjata”, ka shkruar Konjufca.

Top Channel