“E tronditur deri në palcë”/ Sulmi ndaj autobusit, Çitaku: Është akt terrorist

26/11/2021 22:39

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku tha se sulmi në Deçan ku mbetën të vrarë tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës, është akt terrorist.

“E tronditur deri në palcë. Ajo çka ka ndodhur sonte në Deçan është akt terrorist. Ngushëllime familjarëve të viktimave. Organet e rendit duhet urgjentisht të angazhohen e ta zbardhin këtë sulm”, ka shkruar Çitaku.

 

 

Top Channel