“Kush të beson ty nga këta që ke këtu”/ Salla ‘shpërthen’ në të qeshura pas pyetjes së Ramës. Ja deputetja që i doli në mbrojtje

15/11/2021 12:47

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat dhe ironitë në seancë plenare me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Pyetja e tij se kush nga deputetët e tij e beson, shkaktoi të qeshura në sallë.

Rama: Kujt i besojnë Shqiptarët, ty? Lulzim sa nga këta që ke këtu të besojnë ty, sa, sipas teje, nga ata që ke këtu. Sa janë, që nga radha e parë që po flasim..

(Kuvendi qesh)

Rama: Po mirë ja një e paske.

Oriola Pampuri: Po patjetër se më përmend

Rama: E kam për të se dua ta ndihmoj, more zotëri ty nuk të beson gjysma e këtyre që ke këtu dhe po pretendon se po të besojnë këto. Mbaju se për burrat janë të gjitha këtu, mbahu…

Top Channel