Rama nxjerr videon e projektit “Lungomare 3”: Shtrihet përgjatë vijës bregdetare Vlorë-Radhimë-Orikum

28/10/2021 08:16

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e një videoje nga projekti “Lungomare 3”, që shtrihet përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum.

Rama siguron qytetarët se fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social.

“Mirmëngjes dhe me projektin e “Lungomare 3”, përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum, ku fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

FOTO GALERI
2/10

Top Channel