FOTOT/ Nga parada e deputetëve jashtë parlamentit te gafat në Kuvend që shkrinë së qeshuri deputetët

28/10/2021 13:48

Që prej orës 10:00 ka nisur seanca plenare, me pjesëmarrjen e të gjitha palëve politike.

Edhe kjo seancën nuk është shoqëruar pa replika, madje edhe gafa nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili shkriu së qeshuri deputetët, ministrat dhe kryeministrin.

Ndërsa deputetët duken të veshur me stil, ku tek gratë deputete e ministra mbizotëron ngjyra e bardhë dhe e zezë, ndërsa tek ministra e deputetë burra e zeza dhe bluja.

Ndërkohë aktualisht nga salla e Kuvendit është larguar kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha, kur seplika mes deputetëve nga të dyja palët vijojnë ende.

FOTO GALERI
1/74

Top Channel