Vetëm pak momente më parë mediat kosovare raportuan për një sulm me granatë në një nga pikë-qëndrimet e zyrtarëve policorë dhe doganierëve në kufirin e Jarinjës.

U raportuar se granata ishte hedhur nga ana e Serbisë, ndërkohë që burime të sigurta për Top Channel brenda Doganës së Kosovës, bëjnë me dije se nuk bëhet fjalë me granatë

Sipas burimeve, është fjala për një plumb qorr që ka rënë, të cilin janë duke e verifikuar.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.

Top Channel