“Ditëlindja më e bukur e jetës”/ Korçarët presin Berishën me tortë e trëndafila blu

15/10/2021 18:44

Ish-lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvillon “Foltoren” e radhës në Korçë, ku u prit me entuziazëm nga mbështetësit demokrat.

Ata i uruan Berishës ditëlindjes, teksa kishin përgatitur një tortë dhe buqetë me trëndafila blu.

Ish-kryeministri feston sot 77 vite jetë, ndërsa u shpreh se “kjo ishte ditëlindja më e bukur e jetës së tij”, duke e lidhur me takimet që po bën në të gjitha qytetet e vendin, me synimin “për të çliruar të djathtën nga kreu i saj, Lulzim Basha”.

Pasi kryedemokrati Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar, Berisha i shpalli luftë të hapur, pasi thotë se “Basha është marrë peng nga Rama dhe opozita është në gjendjen më kritike ndonjëherë”.

FOTO GALERI
1/31

Top Channel