PS-PD pro hetimit të zgjedhjeve/ Debate të forta në parlament. Përplasen Basha dhe Rama

14/10/2021 19:31

Shumica socialiste miratoi ngritjen e vetëm dy nga tre komisionet hetimore parlamentare kërkuar nga opozita.

Nuk do të ketë hetim parlamentar për arbitrazhin e fituar nga biznesmeni Francesko Becheti.

Fillimi seancës plenare u dominua nga debate të forta mes deputetëve të opozitës dhe  kryetares së  kuvendin Lindita Nikola, duke e akuzuar,  se nuk po i jepte opozitës kohën e duhur për të folur.

Kryedemokrati Lulzim Basha si asnjëherë më parë bëri protagonistin në këtë seancë duke lëshuar një breshëri me ofendime,  ndaj ish ministrit socialist Eduard Shalsi.

Zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj bëri këtë koment për krizën energjetike.

Top Channel