Përplasje Rama-Basha në kuvend/ Kreu i PD akuza për korrupsion. Rama: Mos kopjo Berishën

14/10/2021 19:34

Mungesa gati dy vjeçare përballë njëri tjetrit në parlament, bëri që Edi Rama dhe Lulzim Basha ta kthenin foltoren e parlamentit në një ring akuzash dhe kundra akuzash fillimisht për krizën energjitike.

Pasi e quajti Bashën një mik të mirë, Edi Rama i dha leksione etike si të sillet në parlament.

Megjithëse Sali Berisha nuk ishte në parlament, foltorja e tij u përmend nga kryeministri dhe kreu opozitës.

Edi Rama i tregoi Bashës këshillën e fundit.

Top Channel