Gjashtë vjedhje të ndodhura në qytetin e Vlorës janë zbardhur ditën e sotme.

U kap K. L., 27 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar me 8 muaj burg, për veprën penale “Vjedhja”, si dhe u  bë shpallja në kërkim e E. Ç., 35 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”.

27- vjeçari u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë duke vjedhur në automjetin e një shtetasi, në lagjen “28 Nëntori”, Vlorë.

Nga hetimet e kryera dhe provat e siguruara ka rezultuar se dy personat kanë bashkëpunuar me njëri-tjetrin në 5 vjedhje.

Konkretisht janë një automjetit tip “Volkswagen” në pronësi të shtetasit M. Dh, disa sende personale dhe një shume parash në automjetin e shtetasit A. K, vegla pune në automjetin e shtetasit K, Q, sende personale dhe një shume parash në ambientet e një lokali në lagjen “Pavarsia” si dhe sende personale dhe një shumë parash në automjetin e shtetasit E. M.

Vlorë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Përsëritësit”, zbardhen dhe dokumentohen 6 vjedhje të ndodhura në qytetin e Vlorës.

Arrestohet në flagrancë autori i dyshuar, i shpallur në kërkim më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Shpallet në kërkim bashkëautori dhe vijon puna intensive për kapjen e tij.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale disa prej sendeve të vjedhura nga këta shtetas.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, evidentimin dhe kapjen e autorëve, si rezultat i një pune intensive dhe të mirëorganizuar, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisatiatin e Policisë Vlorë finalizuan operacionin policor të koduar “Përsëritësit”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi K. L., 27 vjeç, banues në Vlorë, ndaj të cilit u bë gjithashtu dhe ekzekutimi i urdhrit të Prokurorit, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, e ka dënuar me 8 muaj burg, për veprën penale “Vjedhja”.

Si dhe u  bë shpallja në kërkim e shtetasit E. Ç., 35 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”, banues në Vlorë.

Arrestimi i shtetasit K. L, u bë pasi u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë duke vjedhur në automjetin e një shtetasi, në lagjen “28 Nëntori”, Vlorë.

Nga hetimet e kryera dhe provat e siguruara ka rezultuar se ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin E. Ç, janë autorët e dyshuar të 5 vjedhjeve të ndodhura më parë, në qytetin e Vlorës, konkretisht vjedhjes së një automjetit tip “Volksëagen” në pronësi të shtetasit M. Dh, vjedhjes së disa sendeve personale dhe një shume parash në automjetin e shtetasit A. K, veglave pune në automjetin e shtetasit K, Q, sendeve personale dhe një shume parash në ambientet e një lokali në lagjen “Pavarsia” si dhe vjedhjes së disa sendeve personale dhe një shumë parash në automjetin e shtetasit E. M.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim

Vlorë/ Shpallet në kërkim një 26-vjeçar për veprën penale “ Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë shpallën në kërkim shtetasin L. H., 26 vjeç, banues në lagjen “Lirim”, Vlorë, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi një sasi prej 4.9 kg lëndë  narkotike të dyshuar kanabis. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel