Katër persona janë arrestuar nga policia e Tiranës për vepra të ndryshme penale.

Një 39-vjeçar i identifikuar me inicialet A.Gj., u arrestua nga Forca e Posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me Seksionin e Narkotikëve pasi gjatë kontrollit fizik dhe të mjetit të tij, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë narkotike kokainë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. Sh, 37 vjeç, pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe është kapur jashtë banese.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

M.Ç, 42 vjeç, pasi dyshohet se duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për të bërë testin e alkoolit;

L.S, 22 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme hetimore.

Top Channel