‘Bindet’ shoferi serb, largon kamionin me banerin ‘provokues’ në Jarinjë

02/10/2021 14:18

Kamioni me banerin provokues në Jarinjë është larguar pas shumë orësh.

Në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë që tashmë pritet normalizimi i situatës.

Top Channel raportoi pak më parë se Njësitë Speciale të Kosovës vendosën të qëndronin në kufi për aq kohë sa do qëndronte kamioni me banerin konfliktnxitës.

Pronari i kamionit ishte në kërkim nga policia në mënyrë që të shkonte dhe të hiqte prej aty mjetin e tij.

Top Channel