Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Lajçak: Uniteti BE-SHBA, çelësi i suksesit në Ballkanin Perëndimor

30/09/2021 14:00

 I dërguari i BE-së, Miroslav Lajçak ka falënderuar Zëvendësndihmës sekretarin amerikan për Çështjet e Europës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, uniteti BE-SHBA është çelësi i suksesit në Ballkanin Perëndimor.

“Falënderoj BE dhe Escobar, të cilët kaluan ditët e fundit në Bruksel, në mbështetje të dialogut të lehtësuar nga BE. Uniteti BE-SHBA është çelësi i suksesit në Ballkanin Perëndimor”, sipas Lajçak në Twitter.

Postimi i Lajçak

Top Channel