Nisja e vitit të ri shkollor/ Rama uron nxënësit: Mbarësi në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen

27/09/2021 08:51

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një urim për të gjithë nxënësit e shkollave publike që nisin sot zyrtarisht procesin mësimor.

Rama ka publikuar një video të disa prej shkollave të rindërtuara pas tërmetit, që sot presin mijëra nxënës në banka.

“MIRËMËNGJES 😊

dhe me zilën e parë që bie për disa nga shkollat e reja të rindërtuara pas tërmetit, uroj përzemërsisht çdo nxënës që nis sot vitin e ri shkollor, shumë suksese e mbarësi në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen📚

#ShqipëriaeArdhmjaJonë” shkruan Rama.

Top Channel