Nisja e mësimit/ Basha mesazh urues për nxënësit: Edhe ky vit do jetë sfidues, kujdesi nuk duhet të mungojë!

27/09/2021 10:06

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zytrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën diktatin e pandemisë së covid-19.

Në mesazhin e tij urues, Basha thekson se edhe ky vit i ri shkollor do të jetë sfidues për shkak të pandemisë, ndaj kujdesi nuk duhet të mungojë për të mbrojtur shëndetin e njëri-tjetrit dhe të familjarëve.

“Urime të përzemërta nxënësve dhe mësuesve, anembanë Shqipërisë në nisjen e këtij viti shkollor! Urime prindërve që përmes punës dhe sakrificave ushqejnë ëndrrat dhe ambiciet e fëmijëve të tyre! Urime vogëlushëve që plot emocione ulen për herë të parë në bankat e shkollës, në hapjen e një kapitulli të rëndësishëm për jetën e tyre dhe gjithë shoqërisë sonë! Edhe ky vit i ri shkollor do të jetë sfidues për shkak të pandemisë, ndaj kujdesi nuk duhet të mungojë për të mbrojtur shëndetin e njëri-tjetrit dhe të familjeve tuaja. Suksese të gjithëve”, shkruan Basha.

Top Channel