Situata në veri të Kosovës, Kurti takon Krasniqin dhe Abdixhikun

26/09/2021 11:38

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përfunduar takimin me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin dhe kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Ky takim vjen pas tensionimit të situatës në veri të vendit, pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë për çështjen e targave.

Të dy liderët e opozitës nuk kanë dashur të flasin për media pas takimit. Ndërkohë, në Qeveri thonë se lidhur me takimin do t’i informojmë mediat dhe publikun nëpërmjet një komunikate.

 

FOTO GALERI
1/3

Top Channel